Tenisi ndryshoi jetën e Mike Tyson, atij i pëlqen të shikojë Novak

Mike Tyson ndoqi drejtpërdrejt US Open vitin e kaluar/foto: EPA-EFE/JUSTIN LANE

Boksieri legjendar Mike Tyson është një adhurues i madh i tenisit dhe lojtari i tij i preferuar është Novak Djokovic.

Vajza e Tyson, Milan luan tenis dhe ish-boksieri tregon se ky sport i ndryshoi jetën.

- Tenisi më zgjeroi horizontet, jam mirënjohës që përmes këtij sporti takova shumë njerëz dhe padyshim që na ndryshoi jetën. Gjithçka ka ndryshuar për ne falë tenisit. Gjithçka që bënim ishte vrapim pas parave, por kjo nuk është më e rëndësishme se fakti që vajza ime luan tenis. Ajo është më e rëndësishme për mua se çdo gjë tjetër në jetën time - tha Tyson.

Boksieri legjendar dhe ish-kampioni i peshave të rënda zbuloi se tenisi është sporti i tij i preferuar dhe se i ka lënë përshtypje Novak Gjokoviç.

- Novak Gjokoviç është tenisti im i preferuar. Më pëlqen shumë ta shikoj duke luajtur. Më pëlqen për shkak të mënyrës se si u rikthye nga lëndimet dhe për shkak të mënyrës se si mundi tenistë si Nadal dhe Federer. Është e pabesueshme, Novak është një luftëtar i vërtetë - thotë Tyson.

Video e ditës