Tebas: Al Kelaifi është po aq i rrezikshëm sa Superliga, kjo që po bën është fyerje për futbollin

Bosi i PSG-së Nasser Al Kelaifi dhe futbollisti i klubit Killian Mbape / Foto: EPA-EFE / ETIENNE LAURENT

Njeriu i parë i “La Ligës” spanjolle, Javier Tebas kishte diçka për të thënë për situatën me të Killian Mbape që aktualisht është tema kryesore në futbollin botëror.

Aktualisht një nga lojtarët më të mirë të ditës së sotme, francezi Mbape në periudhën e kaluar ka paralajmëruar shumë se nga sezoni i ardhshëm do të luajë për Real Madrid.

Siç ka paralajmëruar vetë, së shpejti duhet të vendosë zyrtarisht nëse do të qëndrojë brenda PSG ose jo.

Informacionet e fundit thonë se Mbape do të qëndrojë në Paris dhe këtë vendim e ka bërë të ditur vetë sulmuesi presidenti i Real Madridit, Florentino Perez.

Javën e kaluar, Mbape dhe Real thuhet se ranë dakord për të gjitha detajet e kushteve të kontratës, të cilat përfshijnë 130 milionë euro si bonus nënshkrimi.

Megjithatë, “Marca” spanjolle vëren se futbollisti ishte vazhdimisht nën presion nga qeveritë e Katarit dhe Francës dhe se më në fund vendosi të qëndrojë në PSG dhe pavarësisht se kushte të reja më të mira do t’i ofrojnë, ai do të luajë një rol kyç. në zgjedhjen e trajnerit dhe drejtorit të ri sportiv.

- Çfarë po bën PSG me rinovimin e kontratës dhe këtë shumë parash… Pasi shpenzoi 700 milionë sezonin e kaluar, dhe më pas paguan 600 milionë eurot e ardhshme, është një fyerje për futbollin. “Al Kelaifi është po aq i rrezikshëm sa edhe Superliga”, ka thënë Tebas.

Al-Kalaifi i ofron Mbape të drejtojë projektin e PSG-së vetëm për të qëndruar në Paris

Ancelotti për Mbape, Bale dhe finalja e Champions League me Liverpool

Video e ditës