Lajm i hidhur: Ka ndërruar jetë doktori nga Akademia e FFM-së, Goran Gjoshhev

Foto: Goran MK Đošev/FB

Një lajm i hidhur ka goditur sot opinionin e futbollit maqedonas, ai ka ndërruar jetë papritmas Goran Gjoshhev punonjës në Akademinë e Federatës së Futbollit të Maqedonisë.

Djoshev ishte i punësuar si person mjekësor dhe kujdesej për fëmijët që qëndronin në akademi. Fëmijët nga akademia e FFM-së ishin shqetësimi i tij dhe ai kaloi shumë kohë me ta, duke u bërë kështu pjesë e pandashme e jetës së tyre.

Doki popullor u kujdes për qindra futbollistë të rinj, dhe ishte dëshmitar i disa prej sukseseve më të mëdha në historinë tonë të futbollit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës