Lajm i trishtë nga SHBA: Ka vdekur legjenda e NBA-së, Willis Reed

Foto: Screenshot / Twitter

Një lajm i hidhur ka mbërritur mbrëmjen e sotme nga SHBA-të, ku ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare basketbollisti legjendar amerikan dhe dy herë kampioni i NBA-së. Willis Reed.

Edhe pse ende nuk është bërë e ditur shkaku i saktë i vdekjes, mediat në këtë vend thanë se Reed kishte probleme me zemrën vitin e fundit. Ai do të mbahet mend më shumë si basketbollisti i vetëm në historinë e New York Knicks që ishte MVP dhe fitoi titullin e lojtarit më të vlefshëm të ligës në vitin 1970.

Reed kaloi 10 vjet në NBA dhe luajti të dhjetë në kampin e Knicks, me të cilin fitoi dy unaza në 1970 dhe 1973.

Ai është një nga basketbollistët legjendar që janë në top 50 lojtarët më të mirë të NBA-së të të gjitha kohërave, dhe gjatë karrierës së tij ai ka mesatarisht 18.7 pikë dhe 13 kërcime për lojë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës