Babai i Matthew Parish: Unë po e çoj djalin tim në shtëpi, në ndarjen e tij

Nenad dhe Matthew Parish babai Nenad Parish
Famullia Nenad dhe Matej / Kolazh në Kupën e Botës.

Trupi i 27-vjeçarit Famullia Matej nesër do të dërgohet nga kisha e St. Ante në Beograd për në Split, ku do të varroset, njoftoi sot Kryepeshkopata e Beogradit. Siç është paralajmëruar, trupi do të ekspozohet në kishë nga ora 15:17 deri në ora XNUMX:XNUMX.

Babai i tij, Nenad Parish, tha se më në fund po e çonte djalin e tij në shtëpi në shtëpinë e tij në Split.

“Një burrë që humbet dikë, siç humba unë Mateu, ka vetëm një dëshirë - të jetë më afër tij. Do të ndodhë një ditë, nuk e di kur, por do të ndodhë. Ne duhet të vazhdojmë të jetojmë këtu në tokë derisa të takohemi përsëri. Asgjë nuk mund ta përgatisë një person për një lajm të tillë. Sot ka qenë dita më e keqe e jetës sime. “Tani po e çoj djalin tim në shtëpi, në ndarjen e tij”. Nenad Parish tha për "Dalmacinë e Lirë".

Si kujtim, u konfirmua sot se i riu trupi i të cilit u gjet dje në Danub është Matthew Parish. Sipas “Telegrafit”, analizat e ADN-së kanë dëshmuar se është djali i zhdukur i cili është shpallur në kërkim që nga fundi i vitit të kaluar.

Autopsia ka rezultuar se shkak i vdekjes ka qenë mbytja dhe do të bëhet analiza toksikologjike, por këto rezultate priten pas disa javësh.

Trupi i tij u gjet dje rreth orës 9.30:XNUMX, nga marinarët, në vendin e quajtur Ada Huya.

Video e ditës