Babë e bijë debatuan dhe grindeshin me policët në derbin e basketbollit MZT-Rabotniçki?

Foto: MIA

Në një incident të pazakontë në derbin e djeshëm të basketbollit “të përjetshëm” të Shkupit mes MZT dhe Rabotniçkit, një 50-vjeçar nga Shkupi është treguar agresiv ndaj policëve dhe një vajzë 19-vjeçare, e cila sipas inicialeve dhe moshës së saj me siguri është. vajza e tij, i ka sulmuar fizikisht.

“Me datë 06.02.2023 në ora 22.20:50, zyrtarë policorë nga SVR Shkupi kanë privuar nga liria MS (19) dhe XNUMX-vjeçarin S.S., të dy nga Shkupi. Pas përfundimit të një gare sportive në sallën “Jane Sandanski”, M.S. u soll në mënyrë agresive ndaj punonjësve të policisë, dhe S.S. i ka sulmuar fizikisht gjatë kryerjes së detyrës zyrtare”, tha MPB.

Të dy janë ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të vijojë raporti përkatës, shtoi policia.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës