Tamara në Stamboll fitoi çmimin për "Këngëtarja nga Maqedonia"

Tamara Todevska
Tamara Todevska / Foto: Instagram, Tamara Todevska

Tamara Todevska mori çmimin për "Këngëtarja nga Maqedonia" në festivalin ndërkombëtar "Më të mirat e Rumelit 2022" që u zhvillua mbrëmjen e djeshme në Stamboll, Turqi.

Në fjalën e saj për të pranishmit, Tamara falënderoi organizatorët dhe theksoi se gjithmonë do të ketë kujtime të mira nga Stambolli:

- Gjatë karrierës sime të suksesshme kam marrë disa çmime, disa mirënjohje dhe secila prej tyre është veçanërisht e rëndësishme për mua. Këto çmime nuk janë objekte të zakonshme, por janë dëshmi e cilësisë së punës sime, e muzikës që prodhojmë, e faktit që ju njiheni përtej kufijve tuaj. Sinqerisht, ju falënderoj për nderin dhe që më keni bërë sërish krenare - theksoi Todevska.


“Një tjetër çmim për të cilin jam veçanërisht krenar dhe i lumtur. Faleminderit "Best of Rumeli 2022"
Çdo njohje është e rëndësishme për mua, sepse është një konfirmim që kemi muzikë cilësore që njihet dhe vlerësohet jashtë Maqedonisë”, ka shkruar Tamara krahas fotove me çmimin në duar që ka postuar në profilin e saj në Instagram. Tamara ka marrë urime të shumta nga kolegët dhe fansat e saj.

Tamara këndoi këngën e Eurovizionit në ceremoni "Krenar".

Ndryshe, Tamara po qëndron prej disa ditësh në Stamboll, nën shoqërinë e nënës së saj dhe këngëtarja ka publikuar foto dhe video nga qëndrimi i saj në këtë qytet.


Tamara tashmë ka paralajmëruar pjesëmarrjen e saj në festivalin vendas Makfest, dhe në periudhën e ardhshme janë planifikuar të lansohen edhe dy këngë të reja.

FOTO | Një fundjavë perfekte: Tamara Todevska dhe nëna e saj Brana po shijojnë Stambollin piktoresk

FOTO + VIDEO | Një divë e vërtetë e estradës: Tamara Todevska përgatiti një kënaqësi muzikore për publikun e Shkupit

Video e ditës