Duke u endur lakuriq nëpër rrugët e Los Anxhelosit: Amanda Bynes është vendosur nën mbikëqyrjen mjekësore

Foto: EPA/Instagram

Aktorja Amerikane Amanda Bynes (36), e cila dikur ishte një nga yjet më të mëdhenj në kanalin televiziv për fëmijë Nickelodeon, është vënë nën mbikëqyrje mjekësore pasi u pa teksa endej rrugëve të Los Anxhelosit "e zhveshur dhe e vetme" të dielën. raporton “Daily Mail”.

Ka raportuar media tabloide “TMZ”. se Bynes ndaloi një shofer makine në mes të rrugës dhe i tha se ajo po kalonte një "episod psikotik". Më pas aktorja thirri policinë, ku ekspertët e shëndetit mendor përcaktuan se ajo duhej të vihej nën mbikëqyrje.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga TMZ (@tmz_tv)


Ligji i Kalifornisë lejon policinë dhe mjekët të ndalojnë një person për 72 orë. Gjatë kësaj periudhe, personi i nënshtrohet një ekzaminimi mjekësor. Bynes është aktualisht në spital dhe ka të ngjarë të kalojë ditët e ardhshme atje. Supozohet se aktorja nuk është lënduar nga ngjarja në fjalë.

Të shtunën e kaluar, Bynes ishte planifikuar të shfaqej në një panair të viteve 'XNUMX me aktorët e saj All That, por u anulua në minutën e fundit. Ajo tha se ishte penguar për "arsye shëndetësore". Aktorja më herët tha se mezi pret të takohet sërish me kolegët Kenan Thompson, Kel Mitchell, Danny Tamberelli, Lori Beth Denberg e të tjerë.

Amanda Bynes në 2008 / Foto: EPA/PAUL BUCK

Nëse ajo do të kishte marrë pjesë në panair, do të ishte dalja e saj e parë publike që nga lirimi i nëntë viteve të paraburgimit në mars 2022, kur për të kujdesej nëna e saj. Arsyeja e kujdestarisë ishte prishja e saj mendore publike dhe problemet me ligjin.

Bynes dhe partneri i saj Paul Michael, i cili është student i drejtësisë, e ndërpreu fejesën e tyre në korrik 2022, por raportohet se e rindezin marrëdhënien e tyre në gusht të atij viti. Ata përflitet se do të jetojnë së bashku në shtëpinë e Bynes në Los Angeles.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Just Jared (@justjared)


Ata u takuan në fund të vitit 2019, në një takim me Alkoolistët Anonim dhe u fejuan disa muaj më vonë, në ditën e Shën Valentinit 2020. Më 28 Prill 2020, Bynes thirri policinë pasi Michael dyshohet se filloi të përdorte përsëri opiate dhe e akuzoi atë për vandalizimin e shtëpisë së nënës së tij, shikimin e pornografisë dhe heqjen e ilaçeve.

Aktorja u diplomua në Institutin e Dizajnit të Modës dhe Prodhimit të Produkteve Dizajnuese në vitin 2019.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës