Dasma sekrete: Rita Ora u martua me regjisoren Taika Waititi, 15 vjet më e madhe se ajo

Foto: Profimedia/EPA-EFE/JUSTIN LANE/EPA-EFE/BIANCA DE MARCHI

Ashtu siç pritej, këngëtarja Rita Ora (31) dhe të fejuarin e saj 15 vjet më të madh Taika Waititi u martuan në një ceremoni intime në Londër, i rrethuar nga miq të ngushtë dhe familjarë.

Pak muaj më parë, Rita Ora u fejua fshehurazi me të dashurin e saj, regjisorin dhe producentin Taika Waititi, me të cilin është në një lidhje prej pak më shumë se një viti. Këngëtarja, rrënjët e së cilës janë nga Косово, zgjodhi një ceremoni të vogël, intime në Londër, ku lindi dhe u rrit.

Foto: Printscreen / Instagram

Rita dhe Taika filluan të takoheshin në mars 2021, përpara se të dilnin publike me romancën e tyre në gusht.

Çifti u fejua dy muaj më parë dhe burimet tani pohojnë se ata po planifikojnë një festë të madhe për të festuar martesën e tyre sekrete.

I zgjedhuri i saj, 46-vjeçari Australian Waititi dhe ajo ranë dakord që fillimisht donin një festë më të vogël për miqtë dhe familjen e tyre më të ngushtë pa asnjë bujë mediatike.

Larg syve kureshtarë, ata thanë “po-në” fatale dhe i betuan njëri-tjetrit dashuri të përjetshme. Këngëtarja thuhet se tashmë ka ndryshuar mbiemrin, kështu që tashmë quhet Rita Ora Waititi.


“Kjo ceremoni ishte shumë e bukur dhe intime. Ju mund të shihni se sa shumë e duan njëri-tjetrin. Edhe pse të dy jetojnë me prezencën e mediave, si Rita ashtu edhe Taika kanë arritur ta mbajnë lidhjen e tyre larg tabloideve dhe ekraneve për një kohë të gjatë. Ata gjithashtu nuk donin të bënin një shfaqje të madhe publike nga dasma e tyre”.

Meqë ra fjala, Rita 31-vjeçare ka qenë në një lidhje me shumë meshkuj të famshëm para Taika-s dhe më e famshmja është lidhja me DJ-in skocez. Calvin Harris. Pas Taikës qëndron martesa e dështuar me regjisorin Chelsea Winstanley, nga i cili u divorcua në vitin 2018.

Rita Ora do të martohet: Këngëtarja dhe regjisorja Taika Waititi planifikojnë një ceremoni të vogël

A është Taika Waititi e dashurisë së re të Rita Ora nga Okar?

 

Video e ditës