• Joseph Borrell

Borrell i kërkon Hamasit të lirojë pengjet dhe Izraeli të mos pushtohet nga inati

Shefi i politikës së jashtme dhe sigurisë së BE-së, Josep Borrell, bëri thirrje sot për lirimin e menjëhershëm të pengjeve në Rripin e Gazës, por i kërkoi Izraelit "të mos pushtohej nga zemërimi" në betejën e tij me militantët e Hamasit në enklavë. “Kërkoj lirimin e tyre të menjëhershëm dhe të pakushtëzuar”, tha Borrell gjatë vizitës në kibuc, që ishte...

Borrell i kërkon Hamasit të lirojë pengjet dhe Izraeli të mos pushtohet nga inati Lexo më shumë »