• Jeshile

Zelensky: Rusia mban përgjegjësinë për terrorin në centralin bërthamor të Zaporozhye

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy tha mbrëmë se Rusia duhet "të mbajë përgjegjësi" për "aktet e terrorit" në termocentralin bërthamor ukrainas Zaporozhye, i cili ishte i pushtuar nga ushtria ruse dhe ishte objektiv i një sulmi për të cilin Kievi dhe Moska fajësojnë secilin. tjera. -Sot pushtuesit krijuan një situatë tjetër shumë të rrezikshme për të gjithë Evropën: goditën dy herë centralin bërthamor...

Zelensky: Rusia mban përgjegjësinë për terrorin në centralin bërthamor të Zaporozhye Lexo më shumë »