• vaj

Bekteshi: Të premten do të dihet nëse do të ngrijnë çmimet e sheqerit, vezëve dhe vajit të ullirit

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, pret që deri të premten të përfundojnë analizat, të cilat duhet të tregojnë nëse do të ngrihen çmimet e sheqerit, vezëve dhe vajit të ullirit. Siç tha ai sonte në një paraqitje të ftuar në televizionin Telma, priten të dhëna shtesë nga Oda Ekonomike dhe Drejtoria doganore. “Analizat nuk kanë mbaruar. Pres që të mbarojnë deri të premten. Ne presim…

Bekteshi: Të premten do të dihet nëse do të ngrijnë çmimet e sheqerit, vezëve dhe vajit të ullirit Lexo më shumë »