• Zaporozhye

Sulm me raketa ruse gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve në Zaporozhye, të paktën nëntëmbëdhjetë ushtarë ukrainas të vdekur

19 ushtarë ukrainas të Brigadës 128 të Specializuar të Sulmimit Malor Transcarpathian u vranë në një sulm me raketa ruse gjatë një ceremonie çmimesh, tha kjo njësi e ushtrisë ukrainase. Nga aty shtojnë se në sulmin, i cili u krye më 3 nëntor në zonën e Zaporizhisë, vdiqën ushtarët më të mirë dhe se po bëhet një hetim i plotë për rrethanat e tragjedisë, ...

Sulm me raketa ruse gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve në Zaporozhye, të paktën nëntëmbëdhjetë ushtarë ukrainas të vdekur Lexo më shumë »