• shumica qeverisëse

“Ne jemi larguar nga qeveria, jemi tradhtuar”, thotë Afrim Gashi

Kreu i Alternativës, Afrim Gashi, sonte në një paraqitje të ftuar në televizionin “21”, duke folur për vendimin e partisë për largim nga Qeveria, ka zbuluar se bisedimet mes Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) dhe Aleancës për Shqiptarët (AA) zgjati për gjashtë muaj. Gashi beson se Alternativa është “tradhtuar” nga partnerët e saj në pushtet. “Ishte shumë e qartë se BDI për shkak të brendshme ...

“Ne jemi larguar nga qeveria, jemi tradhtuar”, thotë Afrim Gashi Lexo më shumë »