• banjo

Babai i Vanjas mbetet në “Shutka”, gjykata rrëzoi kërkesën për arrest shtëpiak

Në paraburgim mbetet Aleksandar Gjorçevski, babai i 14-vjeçares Vanja Gjorçevska, e cila u vra barbarisht. Gjykata penale rrëzoi kërkesën e avokatit të tij që Aleksandri të lirohej në arrest shtëpie. Gjyqtari i procedurës paraprake, pas propozimit të mbrojtjes së A.Gj. i dyshuar për veprën penale të rrëmbimit nga art. 141 paragrafi 2 në paragrafin 1 të Kodit Penal, dhe lidhur me...

Babai i Vanjas mbetet në “Shutka”, gjykata rrëzoi kërkesën për arrest shtëpiak Lexo më shumë »