• Tajvani

Presidenti tajvanez dha dorëheqjen nga posti i kreut të partisë për shkak të humbjes në zgjedhjet lokale

Presidentja e Tajvanit Kai Ing-wen ka njoftuar se do të largohet nga posti i kreut të partisë në pushtet pas humbjes së zgjedhjeve lokale. Kai Ing-wen i quajti zgjedhjet komunale dhe provinciale të Tajvanit të mbajtura të shtunën një test që do të tregojë "rezistencën e Tajvanit dhe vendosmërinë e tij për të mbrojtur lirinë dhe demokracinë" mes tensioneve me...

Presidenti tajvanez dha dorëheqjen nga posti i kreut të partisë për shkak të humbjes në zgjedhjet lokale Lexo më shumë »