• manjati

Manjati i 10-të rus që vdiq në rrethana të dyshimta

Ish-kryeministri i Dagestanit, Magomed Abdulaev, humbi jetën në një aksident trafiku në Makhachkala teksa po kalonte një rrugë jashtë vendkalimit të shënuar të këmbësorëve. Ai është përplasur nga një mjet tip Lada Niva, ndërsa mjeti drejtohej nga një 55-vjeçar. Ai është transportuar menjëherë në spital, ku ka ndërruar jetë. Vdekja e tij pason një varg vdekjesh të pasanikëve dhe zyrtarëve të shquar rusë...

Manjati i 10-të rus që vdiq në rrethana të dyshimta Lexo më shumë »