Takimi Kovaçevski - Mickoski për propozimin francez

Kryeministri dhe lider i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski sot do të takohet me kryetarin e opozitës VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, në lidhje me propozimin francez për heqjen e vetos bullgare dhe hapjen e negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE. -Në kuadër të konsultimit të gjerë që filloi menjëherë pas marrjes së propozimit evropian,...

Takimi Kovaçevski - Mickoski për propozimin francez Lexo më shumë »