• Forcat ruse

FOTO: Pamje të reja satelitore të ishullit të gjarpërinjve pas tërheqjes së forcave ruse

Maxar Technologies publikoi sot imazhe të reja satelitore të Snake Island, një ishull i rëndësishëm strategjik ukrainas në Detin e Zi. Pamjet u publikuan pasi sot u publikuan lajmet se forcat ruse ishin tërhequr nga ishulli i gjarpërinjve. Ukraina pretendon se rusët u tërhoqën për shkak të sulmit ndaj ushtrisë ukrainase, dhe rusët pretendojnë se tërheqja është një "gjest i vullnetit të mirë". Fotot e reja tregojnë…

FOTO: Pamje të reja satelitore të ishullit të gjarpërinjve pas tërheqjes së forcave ruse Lexo më shumë »