• ретро

FOTO | Marilyn Monroe dhe Joe DiMaggio: Dashuria që i përshtatet Hollivudit

Në vitet pesëdhjetë të shekullit të kaluar, dashuria pasionante mes Joe Dimaggio dhe yllit bjonde Marilyn Monroe (lindur në këtë ditë në vitin 1926) po digjej dhe edhe kur flakët dinin të shuheshin, lojtari i bejsbollit e dashuroi këtë joshëse me i njëjti zjarr deri në fund të jetës së tij. Ajo ishte një yll legjendar i kinemasë amerikane,…

FOTO | Marilyn Monroe dhe Joe DiMaggio: Dashuria që i përshtatet Hollivudit Lexo më shumë »