Ka ndërruar jetë doajeni i modës së lartë, stilisti Renato Balestra

Dizajneri i modës Renato Balestra, doajeni i modës së lartë, ka vdekur mbrëmë në Romë në moshën 98-vjeçare. Lajmin e hidhur për ANSA e kanë bërë të ditur vajzat e tij Fabiana dhe Federica së bashku me mbesën Sofia, e cila do të marrë drejtimin e markës. Varrimi do të bëhet të martën më 29 nëntor në kryeqytetin e Italisë në kishën e Santa Maria...

Ka ndërruar jetë doajeni i modës së lartë, stilisti Renato Balestra Lexo më shumë »