• ekipi kombëtar i hendbollit i Maqedonisë

Spanja na bëri një nder, hendbollistet do të luajnë në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare

Kombëtarja e Maqedonisë në hendboll do të luajë në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që mbahen në Oran të Algjerisë, falë përzgjedhjes së Spanjës. Skuadra e kryetrajnerit Kiril Lazarov ka mposhtur dje Turqinë me 31:22 në ndeshjen e fundit në grupin B dhe sot mezi prisnin ndeshjen mes Spanjës dhe Algjerisë. Në Maqedoni...

Spanja na bëri një nder, hendbollistet do të luajnë në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare Lexo më shumë »