• petro poroshenko

Poroshenko: Autoritetet më penguan të largohem nga Ukraina

Ish-presidenti ukrainas Petro Poroshenko tha se autoritetet e penguan atë të largohej nga vendi mëngjesin e sotëm në atë që ai tha se ishte një "përpjekje e motivuar politikisht për të penguar aktivitetet e tij". Poroshenko, i cili udhëhoqi Ukrainën nga viti 2014 deri në vitin 2019 dhe tani është një ligjvënës i opozitës, publikoi një video nga pika kufitare me Poloninë dhe tha se ai ishte penguar nga...

Poroshenko: Autoritetet më penguan të largohem nga Ukraina Lexo më shumë »