• zgjedhjet parlamentare

Zgjedhjet parlamentare në Turqi do të mbahen më 14 maj, konfirmoi Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha sot se zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare të vendit do të mbahen më 14 maj siç ishte planifikuar, pak më shumë se tre muaj pas një tërmeti shkatërrues që vrau më shumë se 45.000 njerëz në Turqi. Ky komb do të bëjë atë që duhet më 14 maj, tha…

Zgjedhjet parlamentare në Turqi do të mbahen më 14 maj, konfirmoi Erdogan Lexo më shumë »