• gazetar

Zemëruar në Sllovaki, është liruar biznesmeni i akuzuar për vrasjen e gazetarit Kuciak dhe të dashurës së tij

Një gjykatë në Sllovaki shpalli të pafajshëm sot për herë të dytë biznesmenin e akuzuar si pas vrasjes së gazetarit investigativ Jan Kuciak në vitin 2018, në një rast që tronditi vendin dhe ndezi protesta masive kundër korrupsionit në vend. Biznesmeni Marian Kochner dyshohet se urdhëroi vrasjen e 27-vjeçarit Kuciak dhe të fejuarës së tij Martina Kusnirova. Në lidhje me krimin...

Zemëruar në Sllovaki, është liruar biznesmeni i akuzuar për vrasjen e gazetarit Kuciak dhe të dashurës së tij Lexo më shumë »