• nikos dendias

Dandijas: Provokimi turk merr përmasa të reja çdo ditë

Provokimi turk po merr çdo ditë përmasa të reja, gjëra që disa vite më parë mund të konsideroheshin të paimagjinueshme, tashmë janë pjesë e agjendës së përditshme të sjelljes së vendit fqinj, tha ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendijas, gjatë fjalimit të tij në mbledhjen e Komisionit. Mbrojtja kombëtare dhe punët e jashtme në parlamentin grek. …

Dandijas: Provokimi turk merr përmasa të reja çdo ditë Lexo më shumë »