• municion

Në Probishtip janë gjetur armë dhe municione, një person është arrestuar

Një tridhjetë e tre vjeçar nga fshati Probishtip i Pishicës është arrestuar dje pasi iu gjetën armë dhe municione luftarake. “Sot (16.11.2023), zyrtarët policorë nga RSV Shtip – OVR Probishtip kanë privuar nga liria S.J.(33) nga fshati Pishicë i Probishtipit. Gjatë kontrollit në banesën e tij, të kryer me vendim gjykate, iu gjet dhe sekuestrua një karabinë, një pushkë ajrore, një pistoletë sinjalizuese...

Në Probishtip janë gjetur armë dhe municione, një person është arrestuar Lexo më shumë »