• Moska

VIDEO: Moska akuzoi ushtrinë ukrainase për vrasjen e 14 personave në një sulm në një spital

Ministria ruse e Mbrojtjes ka fajësuar forcat ukrainase për një sulm në një spital në rajonin e Lugansk që vrau 14 persona dhe plagosi 24 të tjerë. Të shtunën në mëngjes, "forcat e armatosura ukrainase synuan qëllimisht një spital lokal me raketa-hedhës me shumë fuçi Himars" në Novoaydar, rajoni i Luhansk, tha ushtria ruse në një deklaratë. Është shpërndarë në rrjetet sociale...

VIDEO: Moska akuzoi ushtrinë ukrainase për vrasjen e 14 personave në një sulm në një spital Lexo më shumë »