• botë

Stoltenberg: Le të përgatitet Perëndimi, Putini nuk ka plane për paqe

Presidenti rus Vladimir Putin nuk ka plane të menjëhershme për paqen në Ukrainë dhe për këtë arsye Perëndimi duhet të përgatitet për një kohë të gjatë për të ofruar ndihmë për Kievin, ka paralajmëruar Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. “Presidenti Putin nuk po planifikon paqen, ai po planifikon më shumë luftë”, tha Stoltenberg në një intervistë për Guardian. Ai tha se Rusia po rrit ushtrinë e saj...

Stoltenberg: Le të përgatitet Perëndimi, Putini nuk ka plane për paqe Lexo më shumë »