• maroku

Pas 18 vitesh, Maroku rihapi ambasadën e tij në Irak

Ministria e Punëve të Jashtme marokene rihapi ambasadën e saj në Bagdad pas një mungese 18-vjeçare. Ambasada marokene në Bagdad u mbyll në vitin 2005 dhe një pjesë e misionit diplomatik u transferua në Jordani për shkak të "përkeqësimit të kushteve të sigurisë" në Irak. Kreu i diplomacisë marokene, Nasser Bourita, mori pjesë në rihapjen e ambasadës në Bagdad, ku...

Pas 18 vitesh, Maroku rihapi ambasadën e tij në Irak Lexo më shumë »