• Kiev

Zëvendëskancelari gjerman Habeck viziton Kievin

Zëvendës-kancelari gjerman Robert Habeck mbërriti sot në Kiev për një vizitë të fokusuar në sulmet ruse ndaj infrastrukturës energjetike të Ukrainës, ndihmën emergjente dhe forcimin e ekonomisë së vendit, njoftoi DPA. Habek, i cili shërben edhe si Ministër i Ekonomisë, shoqërohet nga një delegacion biznesi. Udhëtimi vjen ndërsa Gjermania përgatitet të presë Konferencën e ardhshme në...

Zëvendëskancelari gjerman Habeck viziton Kievin Lexo më shumë »