• Kanadë

Gjashtë të vdekur në një aksident në SHBA pranë kufirit kanadez

Gjashtë persona kanë humbur jetën mbrëmë në një përplasje të dy automjeteve në një autostradë në pjesën veriore të shtetit të Nju Jorkut, afër kufirit me Kanadanë, raportojnë një pjesë e mediave amerikane. Bëhet fjalë për një minibus të kompanisë që transportonte 15 punonjës nga një kompani e energjisë diellore dhe një kamion me qira nga kompania "Penske". Dy nga personat që udhëtonin në autobus janë...

Gjashtë të vdekur në një aksident në SHBA pranë kufirit kanadez Lexo më shumë »