• istanbul

Një tërmet i fortë goditi Turqinë, epiqendra e Stambollit

Një tërmet me magnitudë 5,1 ballë të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në zonën e Stambollit. Tërmeti ka ndodhur në orën 10:42 me orën lokale dhe është ndjerë fuqishëm në shumë zona të qytetit, kryesisht përgjatë bregut të detit Marmara, si dhe në qytetet Bursa, Kocaeli dhe Yalova. Observatori Kandili në Stamboll tha se epiqendra...

Një tërmet i fortë goditi Turqinë, epiqendra e Stambollit Lexo më shumë »