• ne gatuajmë me maja

Gatuajmë me Maja: Pjeshkë me djathë dhe hudhër dhe petulla me mbushje të ndryshme

Djathë ME Djathë DHE HUDHËR Përbërësit e nevojshëm: 1 filxhan qumësht i thartuar 1/2 filxhan ujë 1 vezë 1 pastë 1 lugë çaji sheqer 1/2 lugë çaji kripë Lëng 1/2 limoni 3,5 filxhanë miell 200 gr djathë kaçkavall të grirë 1 pluhur mocarela/1 gardh tufë majdanoz Përgatitja: Në një enë përzieni ujin, qumështin e thartë dhe lëngun e limonit…

Gatuajmë me Maja: Pjeshkë me djathë dhe hudhër dhe petulla me mbushje të ndryshme Lexo më shumë »