• tubacioni i gazit

VIDEO | Pas tërmetit shkatërrues në Turqi, një tubacion gazi shpërtheu

Një tërmet me magnitudë 7,8 goditi Turqinë jugore herët në mëngjes dhe raportet fillestare treguan se ai u ndje në pjesën më të madhe të vendit dhe disa vende të rajonit, duke përfshirë Sirinë fqinje. Numri zyrtar i të vdekurve, sipas informacioneve të fundit, në të gjithë Turqinë dhe Sirinë tani është më shumë se 520, me mijëra të plagosur. Në vazhdim...

VIDEO | Pas tërmetit shkatërrues në Turqi, një tubacion gazi shpërtheu Lexo më shumë »