• Philip Taleski

Bisedë me Filip Taleski: Më vjen mirë që kombëtarja dhe Vardari morën siguri në mua

Hendbollistet e Vardarit 1961 fituan kurorën e dyfishtë falë dy fitoreve ndaj Europharm Pelisterit për vetëm 20 ditë dhe në të cilën rolin e heroit e luajti Filip Taleski. Taleski zgjidh E. Pelisteri në finalen e Kupës së Maqedonisë duke shënuar golin e fitores, ndërsa më parë kishte rol kyç në triumfin në Manastir me…

Bisedë me Filip Taleski: Më vjen mirë që kombëtarja dhe Vardari morën siguri në mua Lexo më shumë »