• Europharm Pelister

Ai fitoi ndaj Eurofarm Pelisterit, Alkaloidit dhe Ohrit në play-off të Superligës

Hendbollistet e Alkaloidit arritën triumf ndaj GRK Tikveshit (28:23) në raundin e nëntë të play-off-it në Superligën e Maqedonisë. Golashënuesi më i mirë në Alkaloid ishte Marko Mitev me shtatë gola, ndërsa pesë herë shënoi Marko Stojkovic. Te Tikveshi u dallua Martin Manaskov me tetë gola. Ohri e mposhti Strugën në finale si mysafir...

Ai fitoi ndaj Eurofarm Pelisterit, Alkaloidit dhe Ohrit në play-off të Superligës Lexo më shumë »