FOTO+VIDEO | Gjendja e jashtëzakonshme në Ohajo për shkak të demonstratave kundër policisë

Në qytetin Akron të Ohajos u shpall sot gjendja e jashtëzakonshme, u vendos shtetrrethimi dhe u anuluan fishekzjarrët me rastin e Ditës së Pavarësisë, pas përshkallëzimit të protestave për shkak të vrasjes nga policia të një afrikano-amerikani të paarmatosur mbrëmë. . Protestat shpërthyen pasi policia publikoi një video që tregonte tetë oficerë duke qëlluar Jayland Walker, 25 vjeç, një burrë afrikano-amerikan duke ikur nga trafiku...

FOTO+VIDEO | Gjendja e jashtëzakonshme në Ohajo për shkak të demonstratave kundër policisë Lexo më shumë »