Kampioni i Roland Garros eliminohet, Nadal nuk djersi as ndaj Thompson

Tenistja e dytë botërore dhe kampionia e vitit të kaluar në Roland Garros, Barbora Krejchikova dha dorëheqjen nga titulli në Paris pas humbjes në raundin e parë. Krejchikova sot humbi nga francezja Diane Paris me 2:1 në sete, 1:6,6:2,6:3. Krejchikova e fitoi lehtësisht setin e parë, ndërsa në të dytin bëri një break dhe kaloi në epërsi me 2: o në ndeshje. …

Kampioni i Roland Garros eliminohet, Nadal nuk djersi as ndaj Thompson Lexo më shumë »