• anëtarët

Lituania u kërkoi vendeve anëtare të BE-së të mos presin diplomatë rusë

Ministri i Jashtëm lituanez Gabrielius Landsbergis u bëri thirrje vendeve anëtare të Bashkimit Evropian që të mos presin më ambasadorë rusë. Ndërsa tensionet diplomatike rriten midis shteteve baltike dhe Moskës për pushtimin rus të Ukrainës, Landsbergis u tha gazetarëve gjatë një vizite në Riga, kryeqyteti i Letonisë fqinje, se ai "nuk ishte nga...

Lituania u kërkoi vendeve anëtare të BE-së të mos presin diplomatë rusë Lexo më shumë »