• Alibaba

Themeluesi i “Alibaba” u kthye në Kinë pas disa vitesh jashtë shtetit

Themeluesi i “Alibaba”, Jack Ma, është kthyer në Kinë pas më shumë se një viti qëndrimi jashtë vendit, shkruan sot gazeta “South China Morning Post”. Ma, një nga sipërmarrësit më të shquar të Kinës, u largua nga Kina në fund të vitit 2021 dhe është parë në Japoni, Australi dhe Tajlandë muajt e fundit. Në fund të vitit 2020, ai është...

Themeluesi i “Alibaba” u kthye në Kinë pas disa vitesh jashtë shtetit Lexo më shumë »