• Ahmeti

Ahmeti u takua me Papadopoulun: Kërkohet respektim dhe zbatim i plotë i Marrëveshjes së Prespës

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot është takuar me zëvendësministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, Alexandra Papadopoulou, e cila po qëndron për vizitë në Shkup dhe ka marrë pjesë në takimin e ministrave të Punëve të Jashtme të Procesit të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore. Zgjedhjet, Marrëveshja e Ohrit dhe legjitimiteti, perspektiva evropiane e vendit dhe nevoja për...

Ahmeti u takua me Papadopoulun: Kërkohet respektim dhe zbatim i plotë i Marrëveshjes së Prespës Lexo më shumë »