• Adam Kadirov

Djali i Kadyrov u emërua vëzhgues në batalionin e ri

Adam Kadyrov, djali 16-vjeçar i liderit çeçen Ramzan Kadyrov, i cili u filmua këtë vit duke rrahur një të burgosur në paraburgim, është emëruar si vëzhgues në një batalion të ri që është pjesë e forcave të Ministrisë së Mbrojtjes ruse, raporton Reuters. Adam, i cili mbushi 16 vjeç javën e kaluar dhe së fundmi u emërua kryetruproja e...

Djali i Kadyrov u emërua vëzhgues në batalionin e ri Lexo më shumë »