• jubile

Jubileu “kuq e zi”: KF Vardar sot feston 75 vjet nga themelimi

Skuadra më e trofeshme e futbollit në Maqedoni, FC Vardar, sot feston 75 vjetorin e lindjes. Klubi u formua më 22 korrik 1947 nga bashkimi i klubeve të atëhershme Pobeda dhe Maqedonia dhe mbledhja e themelimit u mbajt në kinemanë Vardar. Ngjyrat e para të FC Vardarit ishin blu-bardhë, por tashmë në mbledhjen e radhës u vendosën ngjyrat e reja...

Jubileu “kuq e zi”: KF Vardar sot feston 75 vjet nga themelimi Lexo më shumë »