• Kroacia

Në takimin mes Plenkoviçit dhe Ramës, ata i bënë thirrje BE-së dhe Perëndimit që të miratojnë masa kundër Beogradit

Kryeministrat e Shqipërisë dhe Kroacisë, Edi Rama dhe Andrej Plenkoviq, dënuan ashpër “dhunën e njësive paraushtarake serbe në veri të Kosovës, si dhe “heroizimin” e tyre nga Beogradi, me një thirrje drejtuar kryeministrave të vendeve. të Bashkimit Evropian dhe të Perëndimit të miratojnë masa kundër Serbisë. Rama, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Zagreb, në një konferencë për shtyp...

Në takimin mes Plenkoviçit dhe Ramës, ata i bënë thirrje BE-së dhe Perëndimit që të miratojnë masa kundër Beogradit Lexo më shumë »