• helikopter

Një helikopter u rrëzua në Iran - një ministër u plagos, këshilltari i tij u vra

Një helikopter me ministrin iranian të Sportit u rrëzua sot në qytetin Baft në provincën jugore të Kermanit dhe një nga këshilltarët e tij vdiq në aksident, njoftoi IRNA. 16 persona u plagosën, përfshirë ministrin Hamid Sajjadi dhe katër anëtarë të ekuipazhit. Aksidenti ndodhi kur helikopteri u ul në stadiumin e Baftit. …

Një helikopter u rrëzua në Iran - një ministër u plagos, këshilltari i tij u vra Lexo më shumë »