• serbia

Mali: Është rënë dakord që Serbia të depozitojë 500 milionë metra kub gaz në Hungari

Договорено е Србија во текот на претстојната зима да складира 500 милиони кубни метри гас во Унгарија, изјави во Будимпешта српскиот министер за финансии Синиша Мали по средбата со унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петер Сијартo. Договорот беше прецизиран откако српскиот претседател Александар Вучиќ и унгарскиот премиер Виктор Орбан во Нови Сад на …

Mali: Është rënë dakord që Serbia të depozitojë 500 milionë metra kub gaz në Hungari Lexo më shumë »