• seri a

Napoli dominon në përzgjedhjen e më të mirëve në Serie A

Mbrëmë në Torino u shpallën më të mirët në futbollin italian për sezonin 2022/2023 dhe sulmuesi Victor Osimene u shpall lojtari më i mirë në kampionatin më të fortë italian. Në 32 ndeshje, Osimeni shënoi 26 gola dhe ishte një nga më meritorët për titullin e fituar nga Napoli që priti 30 vjet për Scudetton. Luciano Spalletti i cili tani është...

Napoli dominon në përzgjedhjen e më të mirëve në Serie A Lexo më shumë »