• dritë

Një nënë dhe një djalë i mitur nga Frankfurti nën hetim për sabotimin e gazsjellësit Nord Stream

Федералната канцеларија за борба против криминалот (БКА) претресла стан во Германија и интервјуирала жена во рамките на истрагата за саботажа на гасоводот Северен тек. Какви познавања имаат германските медиуми? Тоа е веројатно една од најексплозивните истражни постапки во историјата на Сојузна Република Германија, пишиува Дојче Веле. Сојузното државно обвинителство со месеци се обидува да ги …

Një nënë dhe një djalë i mitur nga Frankfurti nën hetim për sabotimin e gazsjellësit Nord Stream Lexo më shumë »