• rus

Forbes: Miliarderët rusë “peshojnë” gati 600 miliardë dollarë

Rusët më të pasur e rritën pasurinë e tyre me 72 miliardë dollarë në vitin 2023 dhe peshojnë gjithsej 577 miliardë dollarë, raportoi Forbes. Sipas të njëjtit burim, Vagit Alekperov, ish-presidenti i kompanisë së naftës Lukoil, tani është njeriu më i pasur në Rusi. Në vitin 2021, para pushtimit rus të Ukrainës, Forbes vlerësoi pasurinë totale të miliarderëve rusë në...

Forbes: Miliarderët rusë “peshojnë” gati 600 miliardë dollarë Lexo më shumë »